Tekirdağ Beşiktaşlılar Derneği | Tekirdağ Beşiktaş, Beşiktaş Haber, Tekirdağ Etkinlik, Tekirdağ Beşiktaş Maç

Tesisler

BJK AKARYAKIT İSTASYONU

akaryakit

BJK Akaryakıt İstasyonu’nun arsası 2.749 m2 dir. İki parselin tevhidi ile oluşmuştur. 491 m2’si Beşiktaş Belediye Encümeni’nin kararı uyarınca Kulübümüz’ce satın alınmıştır. 2.257 m2’si ise daha önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden satın aldığı parselden ifraz edilmiştir. BJK Akaryakıt İstasyonu 6 adet pompa, iki katlı kafeterya binası ile tek katlı bir müdüriyet binasından oluşmaktadır. Müdüriyet binasında akaryakıt istasyonu satış mağazasının yanında Kulübümüz’e ait 30 m2’lik bir mağaza da yer almaktadır.
Ulaşım : Hakkı Yeten Caddesi – Fulya / BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

BJK AKATLAR ARENA

Akatlar

BJK Akatlar Arena, 45 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Spor karşılaşmalarında, 3.200 seyirci kapasitesine sahip olan BJK Akatlar Arena; şov, gösteri ve konserlerde 4.500 kişilik kapasiteye sahiptir.

Maç ve gösteri esnasında seyircilere hizmet verebilmesi için salonda 4 adet büfe, protokol ve diğer seyirciler için ayrı dinlenme salonları, 3 büyük ve 4 küçük olmak üzere 80 kişilik özel localar mevcuttur.

Seyirci kapasitesine göre, erkekler için 29 adet WC, 31 adet pisuvar, 22 adet lavabo, bayanlar için 18 adet WC, 19 adet lavabo ve engelliler için özel tasarlanmış WC, ayrıca engelliler için de özel seyir yerleri ayarlanmıştır.

Misafir seyirciler için ayrı ana giriş kapısı ve oturma bölümü, diğer seyircilerin maç veya gösterileri izleyebilmesi için 3 ayrı ana giriş kapısı, tahliye için de 7 adet kapı mevcut olup, protokol için ayrı kapı ve kat otoparkı düzenlenmiştir.

BJK Akatlar Arena’da güvenlik önlemlerine de önem verilmiştir. Yangın ihtimaline karşılık tesisat çekilmiş, elektrik kesilmesine karşı bütün salon aydınlatmalarını kesintisiz karşılayabilecek kapasitede jeneratör sistemi kurulmuştur.

Salonda basketbol ve voleybol takımlarımızın arka arkaya maç yapılabilmelerini sağlayacak şekilde 4 ayrı soyunma odası yer almaktadır. Her soyunma odası içerisinde 10 adet duş, 3’er adet pisuvar, özel soyunma dolapları, masaj odaları yapılmıştır.

BJK Akatlar Arena’nın salon aydınlatmaları ve parke zemini, FIBA standartlarına uygun ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Seyirciler ve sporcuların konforu düşünülerek klima sistemi kurulmuştur.

Adres: 5. Gazeteciler Sitesi – Akatlar / Etiler Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE
Telefon No: 0 212 283 66 00

BJK FULYA SÜLEYMAN SEBA KOMPLEKSİ

fulya

Tam yarım asırdır Beşiktaş’ın tarihine damgasını vuran BJK Fulya Süleyman Seba Projesi’ne, Hakkı Yeten’den Mehmet Üstünkaya’ya, Süleyman Seba’dan Serdar Bilgili’ye kadar birçok başkanımız, yüzlerce Beşiktaşlı emek verdi. 30 Mayıs 2004 tarihinde Beşiktaş Başkanlığı’na seçilen Yıldırım Demirören, göreve başladığı ilk günden itibaren Fulya’nın Beşiktaş’ın geleceği için çok önemli bir proje olduğunu her fırsatta dile getirdi ve çalışmaları hemen başlattı. İşte bu önemli projede mutlu sona ulaşıldı. Kulübümüzü yıllık sabit gelirinin yüksekliği açısından da Türk spor tarihinde farklı bir yere taşıyacak olan ve inşaatı tamamlanan BJK Fulya Süleyman Seba Projesi’nin açılışı 11 Şubat 2009′da görkemli bir törenle yapıldı.

 

Hakkı Yeten’den Mehmet Üstünkaya’ya kadar birçok dönem kulübümüzün gündeminde olan Fulya’nın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınması için Onursal Başkanımız Süleyman Seba da çok emek verdi ve bir bölümünü de aldı. 16 yıllık Seba döneminden sonra 2000 yılında başkanlığa seçilen Serdar Bilgili döneminde de tesisin planlaması yapıldı. Bilgili döneminde de Fulya için yoğun çalışmalar yapıldı. Fulya’nın “Süleyman Seba” ismini alması, planlamaların tamamlanması, ruhsatların alınması ve projenin başlatılmasını ise 30 Mayıs 2004 tarihinde Beşiktaş Başkanlığı’na seçilen Yıldırım Demirören tarafından yapıldı. BJK Fulya Süleyman Seba Projesi, İnönü Stadı’nın inşaatının bitiş tarihi olan Ekim 2004′ten itibaren Yönetimimiz’in öncelikli hedefi halindeydi. Bu hedef doğrultusunda Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İlhan Durusoy başkanlığında Yüksek İstişare Kurulu kuruldu. Proje geliştirme çalışmaları tamamlanarak geliştirilen Avan Proje, 2005 yılının Şubat ayında Genel Kurul Üyelerimiz’e tanıtıldı. Ardından onaylanan proje üzerine ihale çalışmalarına başlandı. Bu çalışmaların sonucunda dört ayrı modelden oluşan ihale dosyası hazırlandı. Bu modeller; yüklenici finansmanı, yüklenicinin bulduğu işveren finansmanı, yatırımcı işletmeci modeli ve kat karşılığı inşaat modeliydi. Bu dosyanın tanıtımının ardından ihaleye Türkiye’nin önde gelen 17 inşaat firması davet edildi ve bunlardan 10′u katıldı.

7 Haziran 2005 tarihinde şirketlerden alınan teklifler, 18 Temmuz’a kadar İhale Komisyonu tarafından incelendi, çeşitli görüşmeler ve pazarlıklar yapıldı.

Ve proje, yüzde 67′si kulübümüze ait olmak üzere kat karşılığı inşaat artı bedelle 21 Temmuz 2005 tarihinde Aşçıoğlu’na ihale edildi. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 25 Temmuz 2005 tarihinde Ahmet Fetgeri Spor Salonu ve Hakkı Yeten Stadyumu’nun yıkımına başlandı.

PROJENİN KAPSAMI

Projenin neleri kapsadığına gelince… Aşçıoğlu firması, kendine ait yüzde 33′lük kısmı konut yapıp satma ve oradan sağladığı finansmanla kulübümüze ait kısımları inşa etme modeliyle ilerledi. Dolayısıyla projede yer alan iki blok tamamen konut olarak inşa edildi. Kulübümüz’e ait olan kısım için pazarlama stratejisi ise projeden önce gerçekleştirildi. Projenin çok yakınında, çok büyük bir alışveriş merkezi bulunması, şehirde yapılmakta olan alışveriş merkezlerinin sayısı, projenin lokasyonu, şehiriçi trafiği, garantili gelir sağlama hedefi gibi nedenlerle, alışveriş merkezinden çok, hastane, hipermarket, otel, İstanbul’da yeni gelişmeye başlayan dev teknomarketler gibi az sayıda, büyük alanlı ve uzun vadeli garantili kiralama yapma fonksiyonları göz önünde bulunduruldu. Pazarlama çalışmalarına çok erken başlamanın verdiği avantajla, kira sözleşmeleri de aynı hızla, inşaata başlar başlamaz yapıldı. Hastane için sağlık sektörünün ileri gelen kuruluşlarından Acıbadem’le, hipermarket için uluslararası bir güç olan Metro AG’nin hipermarket zinciri Real’le, teknomarket için Medya MARK’la, ofis ve yiyecek bölümü için Aşçıoğlu firması ile uzun vadeli kira sözleşmesi imzalandı. Toplamda 160.000 metrekarenin üzerinde olan projenin çevre düzenlemesi de büyük bir özenle yapıldı.

PROJENİN TEKNİK DETAYLARI

İnşaat Sözleşme imza tarihi:21.07.2005

İksa-hafriyat Başlama Tarihi: Eylül 2005

Kaba İnşaat Başlama Tarihi: Nisan 2006

BJK Süleyman Seba Kompleksi Toplam İnşaat Alanı:162 500 m2

Toplam 45760 m2 alana sahip 42 Katlı 2 Residence Bloğu

Toplam 23000 m2 alana sahip 17 Katlı Hastane Bloğu

Toplam 13600 m2 alana sahip 27 Katlı Ofis Bloğu

17800 m2 Market ve Çarşı

8080 m2 Teknomarket

3050  m2 Food Court

2700 m2 Kültür ve Kongre Merkezi

1300 Araçlık Ticari Otopark

376 Araçlık Konut Otoparkı

Kullanılan Betonarme Betonu: 114,515 m3

Kullanılan Betonarme Demiri: 19,000 ton

Kullanılan Toplam Seramik Miktarı:78,500 m2

Kullanılan Toplam Doğrama Miktarı: 17,200 m2

Kullanılan Toplam Şap Miktarı: 70,000 m2

Kullanılan Toplam Fibrobeton (dış cephe kaplaması) miktarı: 43,500 m2

Kullanılan toplam boru miktarı (mekanik): 185 km

Toplam havalandırma kanalı uzunluğu: 52,000 m2

Toplam trafo kapasitesi: 8.8 MW

Toplam jeneratör kapasitesi: 7.4 MW

Toplam ısıtma kapasitesi: 10,800 kW

Toplam soğutma kapasitesi: 10,750 kW

Toplam çalışan eleman sayısı: 1950 kişi

Adres: Hakkı Yeten Caddesi Fulya – Beşiktaş / İSTANBUL – TÜRKİYE

BJK KOLEJİ

bjkkoleji

Beşiktaş Belediyesi’nden 10 yıllığına kiralanan alan üzerinde bulunan ve lokanta olarak düşünülen binanın okul olarak tadili teklifimiz 28.06.1996 tarihli encümen kararı ile uygun görülmüştür. Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Tesisleri A.Ş. ile okul yapımı ve işletilmesine ilişkin bir sözleşme imzalanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün 20.05.1997 tarihli izni ile 1997-1998 öğrenim yılında anaokulu ve ilkokul olarak hizmete girmiştir. Anaokulu ve ilkokul kısmı Çilekli’deki binada hizmet vermekteyken 8 yıllık Temel Eğitim Yasası’nın çıkması ile mevcut binanın yeterli büyüklükte olmaması nedeniyle Reşitpaşa semtinde kiralanan binada 6 ,7 ve 8. sınıflara eğitim verilmektedir. Öğrencilerin Akatlar’daki Spor Salonu’ndan faydalanmaları da sağlanmıştır.

Beşiktaş Koleji tarafından kurulan BJK Bilim Müzesi, 21 Mayıs 2009 yılında Eski Başkan Yıldırım Demirören’in de katıldığı törenle açıldı.

Adres: Çilekli Caddesi No:60 Levent / İstanbul – TÜRKİYE
Telefon: (0212) 270 75 25 – 270 78 10 – 270 38 85 – 270 13 46
Fax: (212) 270 75 25

BJK NEVZAT DEMİR TESİSLERİ

nevzatdemir

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Nevzat Demir Tesisleri, Şile-Ümraniye otoyoluna cepheli ve Ümraniye kavşağına yaklaşık 1 km. uzaklıkta Orman Bakanlığı tarafından 49 yıllık intifa hakkı BJK’ya verilen 145 dönüm arazi üzerinde bulunmaktadır.

Tesisin kurulduğu alanın orman dokusu ile çevrili olması, kamp ortamı için sunduğu doğal imkanların dışında metropol yaşamının getirdiği olumsuz koşulları da çok iyi bir şekilde izole etmektedir. Bunun yanı sıra tesisin Avrupa-Asya bağlantısına olan yakınlığı da kent içi ulaşımda çok ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

Tesis T.C. Orman Bakanlığı tarafından Beşiktaş Jimnastik Kulübü için ilk tahsis edilen 55.600 m2 alan üzerine kurulmuş olup, tesiste Profesyonel Futbol Takımı Kamp Binası, Altyapı Futbol Takımları Kamp Binası, Basın Merkezi, toplam alanı 30.000 m2′yi bulan 4 adet çim antrenman sahası ve rekreasyon alanları yer almaktadır.

Bu alana ilave olarak tahsis edilen 89.500 m2′lik ikinci alanda çim ve sentetik çim antrenman sahaları ile koşu parkurları ve rekreasyon alanları planlanmıştır.

Tesisin proje çalışmaları titiz bir araştırma süreci sonucunda başlamış ve içerisinde bulunduğu doğal ortamla ve bu doğal ortamın olanaklarından faydalanan, kullanıcısının her türlü fiziksel ihtiyacına cevap verirken, hem kapalı, hem de açık mekanları ile kamp ortamının huzurlu atmosferi yaratılmaya çalışılmıştır. Binalarda kullanılan Türk mimarisinin geleneksel çizgileri ve mekan anlayışı bu konsepti desteklerken, mekan çözümlerinde başarıyı da beraberinde getirecek olan ayrıntılar üzerinde hassasiyetle durulmuştur.

Bu yönleriyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, aynı zamanda bütün dünyada futbolun gelişimine önemli katkıda bulunacağına inandığımız bir tesise imza olmanın gururunu yaşamaktayız.

Nevzat Demir tarafından tamamlanan Tesisler 26 Temmuz 2002 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sn. Necdet Sezer tarafından açılarak hizmete sunulmuştur.

A TAKIM KAMP BİNASI:
3540 m2 olup, 5 adet tek kişilik suit yatak odası, 21 adet çift kişilik yatak odası, 6 adet ofis ve toplantı odası mevcuttur.
Ayrıca, jimnastik salonu, soyunma odaları, duş üniteleri, tedavi ve masaj odaları, sauna, jakuzi, dinlenme salonları, hobi, oyun ve TV odaları, seminer odası, teknik direktör ve antrenör odaları, restaurant, mutfak ve bar bulunmaktadır.

ALT YAPI KAMP BİNASI:
1800 m2 olup, 15 adet yatak odası, 4 adet ofis ve seminer odası, jimnastik salonu, masaj ve tedavi odası, teknik direktör ve antrenör odaları, soyunma odaları, duş üniteleri, sauna, jaluzi, dinlenme odaları, yemekhane, ısıtma mutfağı, çamaşırhane bulunmaktadır.

BASIN MERKEZİ:
170 m2 olup, toplantı salonu, oturma bölümü, iletişim odası, mutfak ve WC’den oluşan basın binası, kamp tesislerinin girişinde yer almaktadır.

ÇEVRE DÜZENLEME:
Tesislerin su ihtiyacı, açılan 5 adet sondaj kuyusundan büyük ölçüde karşılanmaktadır. Enerji ihtiyacı ise tesis içinde yapılan 630 kva’lık trafo binasından sağlanmaktadır. Tesis içinde çevresinde dinlenme mekanları bulunan bir gölet yapılmıştır.
Tesis içi araç ve yürüme yolları parke taşı ile kaplanmış, ışıklandırılmış ve çevre peyzajı tamamlanmıştır.

ÇİM SAHALAR:
Toplam alanı yaklaşık 30.000 m2 olan 4 adet çim saha için otomatik sulama sistemi bulunmaktadır . 1 ve 2 nolu antrenman sahaları çevrelerinde 850 metre uzunluğunda kiremit irmikli koşu parkuru yapılmıştır. Saha kenarlarında basın için 3 adet toplam 63 kişilik tribün konulmuştur.

Adres: Şile Otoyolu Yayla Sokak / Ümraniye – TÜRKİYE
Telefon No: 0216 611 1903

BJK PLAZA ve KULÜP BİNASI

plaza

Akaretler Süleyman Seba Caddesi’nde bulunan BJK arsası üzerinde Şubat 1992 tarihindeki ihale sonucunda kat karşılığı sözleşme yapılarak iş merkezi inşaatına başlanmıştır. 1995 yılında inşaatı bitirilen plazanın B Blok’u BJK’ya aittir. Zemin katın altı 3 kat otopark olarak planlanmıştır. 13 katlı olan plazanın zemin katında dükkanlar, diğer katlarda ise ofisler mevcuttur. BJK B Blok giriş katta ve tamamı kulübe ait olan kulüp binasında çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer dükkan ve ofisler BJK adına kiraya verilmiştir.

Süleyman Seba Caddesi, No:48 BJK Plaza Giriş Kat
Akaretler, Beşiktaş 34357
İstanbul/Türkiye

Telefon
+90 (212) 310 10 00 (pbx 100 hat)
Fax
+90 (212) 258 81 94

İNÖNÜ STADI

inonu

İnönü Stadı 1947 Yılında Açıldı

Mimari planları Mimar Vietti Violi , Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanmış olup, II. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü devrinde ve Lütfi Kırdar’ın İstanbul Valiliği ve Beden Terbiyesi Bölge Başkanlığı zamanında yapılmış ve 19 Mayıs 1947 yılında açılmıştır. 1950′li yıllarda stadyumun arka tarafında bulunan gazhane ve havagazı fabrikası daha sonraki yıllarda yıkılarak yeni açık tribünler inşa edilmiştir.

İnönü Stadyumu’nun ilk maçı 23 Kasım 1947 tarihinde Beşiktaş ile İsveç’in AIK takımı arasında oynanmıştır. Bu stadyumdaki ilk golü de o zamanlar Beşiktaş’ın futbolcusu olan Süleyman Seba atmıştır. İlk maç 3-2 AIK’ nın galibiyeti ile bitmiştir.

1998 Yılında 49 Yıllığına Kiralandı

8 Şubat 1998 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK Derneği arasında imzalanan sözleşme ile 49 yıllık intifa hakkı verilmiş ve sözleşmenin tapuya tescil tarihi olan 27 Mart 1998 tarihinden itibaren BJK’ya ait olmuştur. BJK İnönü Stadyumu ile ilgili tasarruflarda bulunmaya sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin yetkili olduğu hukuken tescil edilmiştir.

Yenileme Çalışmaları (2004)

2003-2004 sezonunun tamamlanmasının ardından hemen başlayan çalışmalarla Stadımız, muhteşem bir görünüm kazandı. Zemin indirme projesiyle, tribünler ile saha arasında artık sadece 4 metre uzaklık var. Bu sayede yüzde 50 artışla, toplam koltuk kapasitesi de 32,086’ya ulaştı. Kapalıda bulunan basın tribünü, taraftarlardan gelen istek üzerine Başkanımız’ın taraftarlara verdiği söz doğrultusunda numaralı kısma alındı. Kapalı trübünün orta bölümündeki localar, tribünlerle saha arasında bulunan tel örgüler kaldırıldı. Stadın giriş ve çıkışlarını rahatlatmak için kapı sayısı da yüzde 100 artırılarak, 36’dan 72’ye çıkartıldı. BJK TV için stat içerisinde bir bölüm yapıldı. Ayrıca, tuvalet ve büfelere yenisi eklenerek, bakımları tamamlandı.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Caddesi, Dolmabahçe Sarayı karşısı BEŞİKTAŞ / TÜRKİYE

Telefon No: 0 212 236 72 01 – 02

Nasıl Gidilir?
Beşiktaş’dan Taksime giden yolda Dolmabahçe Sarayı’nın tam karşısındadır. Taksim tarafından geliyorsanız Gümüşsuyu caddesinin bitiminde, Beşiktaş İnönü Stadyumu karşınıza çıkacaktır.

Toplu Taşıma
Metro, dolmuş veya otobüsle ulaştığınız Taksim Meydanı veya Beşiktaş’tan 10 dakikalık yürüme mesafesidir. Ayrıca Anadolu yakasından gelenler için Beşiktaş ve Kabataş semtine Üsküdar ve Kadıköy’den her 30 dakikada bir vapur seferleri ve devamlı olarak motor seferleri yapılmaktadır.

Otopark
Otomobilinizi Taksim Beyoğlu Evlendirme Dairesi otoparkına veya Beşiktaş Sinanpaşa Alışveriş Merkezi’nin ücretli otoparkına bırakabilirsiniz.

BJK FULYA ŞAN ÖKTEN TESİSLERİ

fulyasan

21.09.1984 tarihli protokol ile 49 yıllık intifa hakkı ve spor tesisleri işletmeciliği BJK’ya verilmiştir. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 50.447 m2 olan parsellerin satışını ise 17.10.1997 tarihli ek protokol III ile BJK’ya yapmıştır. Tesislerde 1 suni çim saha bulunmaktadır.

Adres: Hakkı Yeten Caddesi Fulya – Beşiktaş / TÜRKİYE
Telefon No: 0212 227 87 82

BJK PENDİK TESİSLERİ

pendik

Mülkiyeti Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne ait 700 metrekarelik arazi 01.12.1987 tarihli protokol ile, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsisli 6925m2’lik arazi 31.07.1990 tarihli protokol ile 49 yıllığına BJK’ya tahsis edilmiştir. Bu arazi üzerinde inşa edilmiş olan bina ve eklentileri sadece BJK Kürek Takımı ile BJK üyeleri tarafından kullanılmak üzere işletmeye açılmıştır. 08.02.1991 tarihinde onaylanan sahil yolu dolgu planı kararları ile yapılan deniz dolgusu sonucu tesisin denizle ilişkisi kesildiğinden, Kürek Şubesi’nin faaliyetlerini olumsuz yönde etkilemiştir.

Adres: Geziboyu Caddesi No:68 Pendik, İSTANBUL – TÜRKİYE
Telefon: 0216 390 78 46 – 354 98 27
Fax: 0216 491 20 55

BJK SÜLEYMAN SEBA SPOR SALONU

sebaspor

Spor Salonu 21.09.1984 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK arasında imzalanan protokol ile 49 yıllık intifa hakkı BJK’ya ait olan 2.669 m2 alanda bulunmaktadır. İnşaat ihalesi 1993 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce yapılmıştır. 03.06.1999 tarihinde de Spor Salonu BJK’ya devredilmiştir.Antrenman amaçlı olan Spor Salonu’nda gerekli tadilatlar yapılarak erkek ve bayan basketbol ile hentbol takımlarımızın antreman yaptıkları, ulusal ve uluslararası turnuva müsabakalarını oynadıkları 1500 seyirci kapasiteli NBA standardında parke zeminli modern bir spor salonu haline getirilmiştir. 17.09.1999 tarihinde resmi açılışı yapılarak hizmete girmiştir. Aynı parsel üzerinde 120 m2 alanlı prefabrik bir bina yaptırılmış olup basketbol idari kadrosu çalışmalarını bu binada sürdürmektedir.

Adres: Emirhan Caddesi Çıtlenbik Otobüs Durağı arkası Dikilitaş – Beşiktaş / İSTANBUL – TÜRKİYE
Telefon: 0212 261 63 19

SON DAKİKA HABER

baslik
baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.